Вимірювальний інструмент стане в нагоді як в побуті, так і на виробництві. Об'єктів для вимірювань безліч, тому і інструменти виготовляються для проведення різних робіт. Ми розберемо особливості вимірювальних інструментів, розповімо про кожну сферу їх застосування і, звичайно, поділимося рекомендаціями щодо вибору вимірювального інструмента.

Загальні рекомендації по вибору приладів
1. Враховуйте діапазон вимірювань. Це важливий параметр будь-якого інструменту: від шумомірів і до рулетки. Професійний вимірювальний інструмент має великий діапазон. Це і робить його універсальним у використанні. Для вузьких спеціалізацій підійдуть інструменти і з невеликим діапазоном.

2. Похибка. Є в кожному приладі, як це не дивно. Навіть професійний інструмент має похибку. Цей параметр вказується виробником у відсотках або числовому відхиленні. Чим нижче погрішність, тим точнішим будуть кінцеві дані.

3. Робоча температура. Актуально для моделей як з батарейками, так і на акумуляторі. Тут те ж саме: виробник вказує допустимий спектр температури.

Сфера будівництва та ремонту
Проектування, інженерія не обходиться без використання вимірювальних інструментів. Заміри проходять з виконанням норм і правил, зафіксованих в законі. У будівельній сфері потрібно досить багато приладів. Серед них:

  • Вимірювачі довжини, кута і відстані.
  • Вимірювачі сили, твердості і товщини.
  • Вимірювачі вологості, газів.

Професійні прилади допомагають отримувати точну інформацію, економлять час на ручних вимірах. Для використання в побуті підійдуть недорогі аналоги, вони показують відносно точні дані, які нам і потрібні. Для будівництва, виконання проектів, звичайно, потрібні дорогі і більш якісні моделі, оскільки будівництво виконуються за чіткими нормам, від яких залежить здоров'я людей.

Вимірювальні прилади на виробництві
Деталі, комплектуючі та готові вироби необхідно перевіряти. При найменших помилках цілу партію можуть не допустити до продажу та експлуатації. Тому ми розповімо про вимірювальні прилади, які потрібні на виробництві.

Для контрольних вимірів дізнаються такі дані:

  • Діаметр.
  • Глибина.
  • Ширина і довжина.
  • Товщина.

Наприклад, якість нанесеного покриття перевіряють вимірником товщини. Для цього прилад прикладають до поверхні. Електромагнітні поля визначають відстані до матеріалу від покриття. Товщиномір показує шар нанесеного покриття, а фахівець порівнює показники з нормою.

Побутові тестери
Вони використовуються на робочих місцях, а також в будинку. Потрібні для того, щоб створити комфортну атмосферу на промислових фабриках і заводах. Це важливо, оскільки деякі параметри безпосередньо впливають на здоров'я людини. Для атестації робочих місць застосовуються такі прилади:

  • Люксометр. Вимірює рівень освітленості.
  • Шумомер. Рівень шуму, звукового фону.
  • Пірометр і термометр. Показують температуру.
  • Анемометр. Дає можливість оцінити вентиляцію в приміщенні.

Прилади працюють за простим принципом. У них вбудовані детектори, які визначають заданий параметр. Дані виводяться на електронний екран. Більш просунуті моделі можуть зберігати до 20 результатів в пам'яті. Це потрібно для перевірки з табличними значеннями, для виявлення можливих відхилень від норми.

Вишукувальні роботи
Тут також мова піде про безпеку. В спектр вишукувальних робіт входить виявлення витоку газу, виявлення проблеми з проводкою. Важливо своєчасно виявити витік, щоб почати вирішувати проблему. Прилади такого типу використовуються спецслужбами (газ, електрика). Серед приладів для вишукувальних робіт:

  • Детектори витоку газу. Використовують під час перевірки герметичності труб.
  • Детектори, які перевіряють справність проводки. Особливо важливо в багатоквартирних будинках, хоча і для приватних актуально.
  • Тепловізори. Використовуються як в побуті, на виробництві, так і на СТО, наприклад. Прилад відстежує втрати тепла в прихованих ділянках будь-якої системи.